19 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
Poleć nas
Facebook

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

ul. Kościuszki 46
40-048 Katowice
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wejdź na stronę internetową
tel. 32 205 38 80
 
KRS: 0000014574
NIP: 634-164-32-16

Pomagamy nieprzerwanie od roku 1986. Z naszej pomocy korzysta blisko 600 osób rocznie.


Prowadzimy kilka placówek i programów, których działalność możecie Państwo wesprzeć 1% podatku:

  • Program Pomocy Dzieciom fundusz pomocy stypendialnej dla ubogich rodzin opiekujących się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym (dzieci wymagające karmienia dojelitowego, wsparcia oddechu respiratorem, całodobowej czujności opiekunów).
  • Ośrodek Pomocy Kryzysowej udziela bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej i socjalnej, osobom w podeszłym wieku, żyjącym w ubóstwie, osamotnionym, ciężko chorym, znajdującym się w krytycznej sytuacji życiowej.
  • Warsztat Terapii Zajęciowej jest placówką codziennej rehabilitacji dla osób z upośledzeniem umysłowym głębszego stopnia, których stopień niepełnosprawności uniemożliwia podjęcie zatrudnienia i samodzielność.
  • Dom Św. Józefa, w którym schronienie znajdują nasi podopieczni z upośledzeniem umysłowym, niezdolni do samodzielnego życia i pozbawieni opieki po śmierci swych rodziców - zamieszkują na zasadach rodzinnych i wspólnotowych wraz z wolontariuszami.
  • Wspólnoty Spotkań obejmują programem socjoterapeutycznym (weekendowe spotkania i obozy wakacyjne) grupy osób z upośledzeniem umysłowym, członków ich rodzin oraz wolontariuszy (asystentów).

Stowarzyszenie SPES w 2013 roku zostało laureatem nagrody im. Ks. Józefa Tischnera.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej. Kilkuminutowy reportaż o nas można zobaczyć na stronie: www.spes.org.pl/film.

Dziękujemy!


Strona www, materiał promocyjny ani programy tutaj prezentowane nie są finansowane z 1% podatku.

Komu przekażesz swój 1% w tym roku?

2011-2017 © pity.pl