19 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
Poleć nas
Facebook

Fundacja "Mamy i Taty"

ul. Długa 23/25
00-238 Warszawa
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wejdź na stronę internetową
 
KRS: 0000356995
NIP: 952-208-89-55

Cała Polska chroni dzieci!


Podobno nic tak nie wyostrza wrażliwości społecznej i obyczajowej jak własne, a szczególnie dorastające dzieci. To dzięki nim spoglądamy na otaczający nas świat nowymi oczami, zadając sobie ponownie pytania o wszystko co ma lub może mieć wpływ na ich wychowanie, bezpieczeństwo i przyszłość.

Nie jest zatem przypadkiem, że to matki i ojcowie stają często na czele najrozmaitszych i najaktywniejszych ruchów społecznych czy konsumenckich, powodowani szczerą troską o dzień dzisiejszy i jutro swoich dzieci.

Fundacja Mamy i Taty wyrasta z tej samej troski, tego samego niepokoju, ale też tej samej nadziei, że świat w którym żyjemy możemy także uczynić lepszym i bardziej przyjaznym nie tylko dla naszych dzieci, ale również dla przyszłych pokoleń.

Z tym idealistycznym marzeniem, że nie ma rzeczy niemożliwych, ale też pewnością, że każda, nawet największa sprawa czy zmiana społeczna zaczyna się w nas samych i ludziach nas otaczających, w roku 2010 trzy matki powołały do życia Fundację, która zajmuje się m.in.:

  • działalnością na rzecz: wolności, poszanowania godności i praw człowieka, wartości rodzinnych, humanitaryzmu oraz solidarności międzyludzkiej, ochrony własności prywatnej, obrony praw konsumenta i utrzymania standardów etycznych rynku.
  • wspieraniem działań sprzyjających tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego i promowanie aktywności społecznej, w szczególności w zakresie realizacji praw i wolności człowieka,
  • przeciwdziałaniem zjawiskom, które zagrażają lub godzą w moralność publiczną i dobre obyczaje,
  • inspirowaniem i realizowaniem inicjatyw wspierających i wzmacniających instytucję rodziny i małżeństwa.

Od początku działalności udało nam się zorganizować pięć kampanii społecznych, których plakaty widoczne są poniżej:

  • w 2011 kampanię „Rozwód? Przemyśl to” www.rozwodprzemyslto.pl zwracającą uwagę na negatywne skutki rozwodu dla dzieci,
  • w 2012 kampanię „Miłość. Lepiej na całe życie” www.milosc.info.pl promującą ideę związków małżeńskich na całe życie,
  • w 2013 roku 2013 kampanię o rodzeństwie pt. „Pomyśl o dziecku” www.pomyslodziecku.pl zachęcającą małżeństwa wychowujące jedno dziecko do rozważenia decyzji o drugim dziecku,
  • w 2014 roku kampanię o wychowaniu pt. „Rozmowa to wychowanie” www.rozmowatowychowanie.pl o roli rozmów z dzieckiem w procesie wychowania,
  • w 2015 roku kampanię o macierzyństwa pt. „Nie odkładaj macierzyństwa na potem” www.nieodkladajmacierzynstwa.pl o konsekwencjach późnego macierzyństwa i skutkach stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Na rok 2016 planujemy kampanię o ojcostwie.

Jeśli nie jest Ci obca nasza postawa, jeśli dostrzegasz w naszych działaniach wysiłki dla urzeczywistnienia celów bliskich również Tobie, to będzie dla nas największą satysfakcją, ale też ogromnym zaszczytem móc prosić Cię o wsparcie naszej Fundacji.

Pod koniec listopada 2012 r. uzyskaliśmy sądowy wpis na listę Organizacji Pożytku Publicznego. Oznacza to między innymi, że od tej chwili mamy prawo występować z prośbą o wsparcie naszej działalności również w formie przekazania 1% podatku w zeznaniu podatkowym PIT.

Nadal aktualna jest też możliwość wsparcia prowadzonych przez nas kampanii (aktualnie pod hasłem "Pomyśl o dziecku") w postaci naklejki na samochód, okno, laptopa, witrynę sklepową czy dowolną inną gładką powierzchnię, a także opcja indywidualnego wyboru lokalizacji naszego plakatu, np. na przystanku koło Państwa miejsca zamieszkania lub miejsca zamieszkania osoby, która Państwa zdaniem powinna zetknąć się z jego przekazem. Więcej szczegółów można znaleźć na naszej stronie internetowej.

 


 

Strona www, materiał promocyjny ani programy tutaj prezentowane nie są finansowane z 1% podatku.

Komu przekażesz swój 1% w tym roku?

2011-2017 © pity.pl