19 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
Poleć nas
Facebook

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "Bratek"

ul. Henryka Sienkiewicza 15
74-320 Barlinek
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wejdź na stronę internetową
 
KRS: 0000171673
NIP: 597-161-16-48

Opieka nad niepełnosprawnymi – rehabilitacja oraz nauka dzieci i młodzieży


Pomagamy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej i ich rodzinom, posiadamy doświadczoną kadrę specjalistów stale poszerzającą swoje umiejętności.

Realizujemy:

 

• formę wczesnego wspomagania rozwoju dziecka – wielospecjalistycznej pomocy udzielanej dziecku niepełnosprawnemu lub rozwijającemu się nietypowo,

• zajęcia edukacyjne na poziomie przedszkola i szkoły podstawowej,

• zajęcia z młodzieżą – w oparciu o program nauczania dla szkoły przysposabiającej do pracy,

• warsztaty i szkolenia dla rodziców i opiekunów prawnych osób niepełnosprawnych.


Stale rośnie liczba naszych wychowanków, łącznie objętych pomocą placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie jest 145 osób. Wiąże się to z rosnącymi kosztami i koniecznością dostosowania oferty pomocy, tak była ona utrzymywana stale na wysokim poziomie.

Zdobyte środki przeznaczamy na realizację zajęć grupowych i indywidulnych z dziećmi i młodzieżą. Celem nadrzędnym jest dla nas zapewnienie naszym wychowankom bezpieczeństwa, rozwój zdolności komunikacyjnych, kształtowanie umiejętności funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Praca z dziećmi odbywa się według w pełni zindywidualizowanego programu edukacyjno-terapeutycznego modyfikowanego przez zespoły terapeutyczne.

Czynimy starania, aby utworzyć formy pobytu i aktywności dla osób dorosłych, co pozwoliłoby na funkcjonowanie całego – spójnego systemu rehabilitacji, edukacji i opieki nad osobami z niepełnosprawnością – od urodzenia do późnej starości.POMÓŻ NAM POMAGAĆ TYM, KTÓRZY KAŻDEGO DNIA POTRZEBUJĄ OPIEKI I TROSKI.

 


Strona www, materiał promocyjny ani programy tutaj prezentowane nie są finansowane z 1% podatku.

Komu przekażesz swój 1% w tym roku?

2011-2017 © pity.pl