19 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
Poleć nas
Facebook

Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Razem"

Pl. Opatrzności Bożej 20
43-300 Bielsko-Biała
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wejdź na stronę internetową
 
KRS: 0000114639
NIP: 547-101-34-99

Twórz razem z nami dom, gdzie gości radość i ciepło, gdzie każdy jest wartościowym człowiekiem, może żyć i się rozwijać.


Jesteśmy stowarzyszeniem założonym przez rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Od 1994 roku próbujemy oswoić to przerażające słowo, jakim jest upośledzenie umysłowe. Poprzez nasze działania terapeutyczne i szkoleniowe chcemy pokazać jak wartościowe i utalentowane osoby się za nim kryją, a największym osiągnięciem jest dla nas uśmiech i szczęście tych, dla których działamy.

Razem – Bielsko z programem PITy roczne IPSPrzez wszystkie te lata naszym głównym marzeniem było wybudowanie grupowego domu stałego pobytu dla osób niepełnosprawnych, które znajdą w nim bezpieczną przystań, gwarancję godnego życia, jeśli zabraknie im opieki czy dachu nad głową po śmierci rodziców i opiekunów.

W tym celu w 2000 roku zakupiliśmy 85-cio arową działkę w Bestwinie k/Bielska-Białej. W 2013 udało się zakończyć budowę domu – pierwszego na Podbeskidziu Ośrodka Mieszkalno—Rehabilitacyjnego. Za patrona Ośrodka obraliśmy Św. Abpa Józefa Bilczewskiego.

Rok 2014 poświęciliśmy na prace wykończeniowe i wyposażenie obiektu. Od czerwca 2015 roku w Ośrodku realizowany jest pobyt całodobowy dla naszych podopiecznych.

A ponadto:

  • prowadzona jest rehabilitacja i fizjoterapia osób niepełnosprawnych oraz gimnastyka ogólna i korekcyjna;
  • prowadzone są w ramach różnorodnych programów i projektów warsztaty i zajęcia terapeutyczne artystyczne i sportowe, w tym dogoterapia;
  • organizowane są imprezy o charakterze kulturalnym, sportowym, integracyjno-rekreacyjnym, jak "Spotkania noworoczne", "Majówki", "Kociołki Beskidzkie" i wiele innych;
  • organizowane są spotkania rodzin osób niepełnosprawnych z psychologiem.

 

Razem – Bielsko z programem PITy roczne IPSNic z tego by się nie udało, gdyby nie Wasza pomoc!

Setki ludzi ofiarowało swój czas i umiejętności, mnóstwo firm wspomaga na różne sposoby, a tysiące przekazuje 1% swojego podatku.
Jak co roku, prosimy o Waszą pomoc.

Dom już powstał, ale bez ludzi stale w nim mieszkających jest tylko budynkiem.

Czynimy wszystko, aby żadna ofiarowana nam złotówka nie została zmarnowana, lecz by służyła naszym podopiecznym, w ich rozwoju i przystosowaniu do życia w coraz bardziej zmaterializowanym społeczeństwie. 
 

Przekazując nam 1% odpisu swojego podatku pomagasz realizować  marzenie o miejscu, gdzie niepełnosprawność nie jest przerażającym słowem.

Stań się cząstką naszego dzieła! 

Razem – Bielsko z programem PITy roczne IPS

1% podatku za 2015 rok został wykorzystany na doposażenie obiektu i bieżącą działalność Ośrodka oraz na wkład  własny do zakupu busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych ruchowo (na wózku).

 

Środki z 1% pozyskane poprzez rozliczenia PITów za 2016 chcielibyśmy wykorzystać na dalszą rozbudowę ośrodka i otwarcie nowych pracowni m.in. pracowni witrażu i krawieckiej (dotychczas zajęcia są prowadzone na zmianę w jednym pomieszczeniu). Chcemy móc organizować zajęcia także dla osób z zewnątrz nie mieszkających na stałe w DPS. 

 

Twórz razem z nami dom, gdzie gości radość i ciepło, gdzie każdy jest wartościowym człowiekiem, może żyć i się rozwijać.

Strona www, materiał promocyjny ani programy tutaj prezentowane nie są finansowane z 1% podatku.

Komu przekażesz swój 1% w tym roku?

2011-2017 © pity.pl