19 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
Poleć nas
Facebook

Bonifraterska Fundacja Dobroczynna

Konary 21, ul. Bonifraterska
32-040 Świątniki Górne
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wejdź na stronę internetową
 
KRS: 0000487244 
NIP: 944-224-56-02

Czyń z nami dobro!

To bardzo proste!

„Wszystko ginie oprócz dobrych uczynków” 
św.Jan Boży


Bonifraterska Fundacja Dobroczynna została powołana przez Zakon Bonifratrów dnia 26 września 2013 r., jej Fundatorem jest Przeor Konwentu Braci Bonifratrów w Konarach. W 2016 roku uzyskała status OPP.

Misją Fundacji jest prowadzenie działalności dobroczynnej na rzecz osób potrzebujących, w szczególności: osób niepełnosprawnych, chorych i starszych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym, dzieci i rodzin. Na co dzień realizujemy wezwanie św. Jana Bożego - „Bracia, czyńcie dobro!”.

Na co dzień swoim wsparciem, w formie rehabilitacji i opieki stacjonarnej oraz dziennej rehabilitacji społeczno – zawodowej obejmujemy 180 osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodziny. Pragniemy zarażać dobroczynnością, wydobywać ją z siebie oraz innych i zamieniać w konkretne czyny.

Bonifraterska Fundacja Dobroczynna i rozliczenia roczne podatku z programem PITy

Dobra nigdy za wiele! Razem czyńmy dobro!

W Konarach prowadzimy jednostki pomocy społecznej:

Dom Pomocy Społecznej,

DPS położony jest w odległości ok. 20 km. od centrum Krakowa, na terenie gminy Mogilan. Dom jest placówką stacjonarną stałego pobytu przeznaczoną dla 62 mężczyzn przewlekle psychicznie chorych zapewniającą mieszkańcom stałą opiekę. Założeniem naszego Domu jest, aby każdy mieszkaniec czuł się w nim jak w domu rodzinnym, z zachowaniem intymności, niezależności i możliwości dokonywania różnych wyborów. Pensjonariusze kierowani są do Domu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie.

Środowiskowy Dom Samopomocy,

ŚDS Jest placówką dziennego pobytu, przeznaczoną dla 32 chorych psychicznie, niepełnosprawnych intelektualnie i z innymi zaburzeniami czynności psychicznych (typ A, B, C). Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 730 do 1530.

W pięciu pracowniach przeprowadza się treningi umiejętności: kulinarnych, plastycznych, krawieckich, rękodzieła i stolarskich. Przeprowadza się z uczestnikami również trening funkcjonowania w codziennym życiu w tym: trening dbałości o wygląd zewnętrzny, trening nauki i higieny, trening gospodarowania własnymi środkami finansowymi oraz trening umiejętności interpersonalnych i rozwiązywania problemów służący kształtowaniu pozytywnych relacji uczestnika z osobami bliskimi, sąsiadami i innymi osobami z ich otoczenia.

Warsztat Terapii Zajęciowej,

W zajęciach WTZ uczestniczy 45 osób niepełnosprawnych, którym istniejące dysfunkcje uniemożliwiają pełną samodzielność społeczną oraz podjęcie pracy zawodowej.
Realizując zadania rehabilitacji społecznej, zawodowej i leczniczej placówka odgrywa zasadniczą rolę w przezwyciężaniu problemów i barier uniemożliwiających pełnowartościowe funkcjonowanie podopiecznych w społeczeństwie. 

Zakład Aktywności Zawodowej

ZAZ jest organizacyjnie i finansowo wydzieloną jednostką, która uzyskuje status zakładu aktywności zawodowej. Służy realizacji celu statutowego, jakim jest rehabilitacja społeczna i aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych.

Czynnikami przemawiającymi za zlokalizowaniem ZAZ w Konarach były:

  • liczne środowisko osób niepełnosprawnych;
  • duże zapotrzebowanie ze strony osób niepełnosprawnych;
  • brak miejsc pracy na lokalnym rynku i potrzeba przygotowania zawodowego i społecznego osób niepełnosprawnych do funkcjonowania na otwartym rynku pracy;
  • posiadane przez Konwent OO Bonifratrów gospodarstwo rolne.

Nasz Zakład zatrudnia obecnie 37 osób niepełnosprawnych pracujących w 3 działach zawodowych (hodowlanym, pszczelarskim oraz dziale ogrodniczym usług i handlu).
Zespołami pracowników niepełnosprawnych kierują – wysoko wyspecjalizowani w swoich dziedzinach i jednocześnie przygotowani do pracy z osobami niepełnosprawnymi – instruktorzy zawodu.
Grupę pracowników obsługowo–rehabilitacyjnych wchodzącą w skład Zespołu Programowego ZAZ stanowią: instruktorzy zawodu, fizjoterapeuta, psycholog oraz kierownik Zakładu.

Bonifraterski Ośrodek Mediacji

BOM funkcjonuje w szpitalu Zakonu Bonifratrów w Krakowie oraz w siedzibie fundacji w Konarach.
Mediacja jest nieformalną rozmową na temat rozwiązania konfliktu, którą prowadzi trzecia, bezstronna osoba. Mediator nie będąc zaangażowany emocjonalnie w konflikt, jest w stanie dostrzec wiele aspektów pomijanych przez osoby skonfliktowane, przez co usprawnia komunikację i pomaga budować wzajemne rozumienie interesów stron.
Profesjonalni mediatorzy oferują wsparcie w każdej sytuacji konfliktu. Specjalizujemy się w mediacjach rodzinnych i cywilnych, prowadzimy również mediacje w sprawach gospodarczych, pracowniczych. Realizujemy też projekty mediacji rówieśniczych i szkolnych.

TWÓJ 1% MOŻE CZYNIĆ Z NAMI DOBRO!

Bonifraterska Fundacja Dobroczynna i rozliczenia roczne podatku z programem PITy

 Można nas wesprzeć również darowizną w formie przelewu bankowego. Kwotę tę można odliczyć w zeznaniu rocznym w załączniku PIT/O jako darowiznę na rzecz organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego w ramach limitu 6% dochodu u osób fizycznych, a 10% u osób prawnych. To odliczenie jest inną formą pomocy niż 1%.

Bank Pekao S.A. 
konto 51 1240 4432 1111 0010 5601 7813

 


 

Strona www, materiał promocyjny ani programy tutaj prezentowane nie są finansowane z 1% podatku.

Komu przekażesz swój 1% w tym roku?

2011-2017 © pity.pl