Rozlicz z nami podatek

Nakładem Fundacji Nasza Szkoła wydany jest program PITy 2021 Asystent – bezpłatne narzędzie dla indywidualnych podatników do wypełnienia rocznego zeznania podatkowego, w którym zachęcamy do przekazania 1% należnego podatku za 2021 rok, na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Przez 22 edycje roczne był to program produkcji Przedsiębiorstwa Informatycznego IPS. Od ubiegłorocznej, 23 edycji zmienił się producent programu, zmienia się również wygląd samego programu, ale Autor jest niezmiennie ten sam – p. Marcin Konopka – założyciel firmy IPS, jak i Fundacji Nasza Szkoła.

PITy roczne rozdzielone na dwa programy – PITy IPS oraz PITy (nr roku) Asystent

Program PITy 2021 Asystent posłuży nam od 15 lutego do końca lutego do rozliczenia ryczałtu ewidencjonowanego za rok 2021, do końca kwietnia 2022 r. pomoże w rozliczeniu rocznego podatku dochodowego od osób fizycznych, a także do końca września 2021 r. pomoże w rozliczeniu PIT-CFC.

Zmiany w przepisach, wprowadzone w 2019 roku powodują, że pora zmienić nasze wieloletnie przyzwyczajenia składania zeznań podatkowych od początku nowego roku. Tak pozostało tylko w przypadku dwóch formularzy – PIT-16A i PIT-19A. Osobom składającycm te zeznania polecamy program PITy IPS.
Większość pozostałych składa się od 15 lutego do końca kwietnia.

Program PITy 2021 Asystent jest nieodpłatny dla użytkowników indywidualnych, sporządzających własne zeznania lub bezinteresownie pomagających w rozliczeniach innym podatnikom. W zamian liczymy na wsparcie 1% dla jednej z pośród kilkunastu Organizacji Pożytku Publicznego, jakie zaprezentujemy na tej stronie i które będzie można wskazać w programie – w sekcji przeznaczonej na przekazanie jednego procenta na rzecz OPP.

Program przeznaczony są do uruchamiania w środowisku Windows w wersjach 7, 8 i 10. Uruchamia się bez instalatora, w miejscu zapisania na dysk (program portable).

Użytkowników wypełniających roczne zeznania zarobkowo – prosimy o kontakt z firmą IPS celem zakupu licencji na osobny program do zastosowań komercyjnych o nazwie PITy IPS.

Uwagi na temat funkcjonowania programu, a także pomoc w samym rozliczaniu podatku można znaleźć na Forum użytkowników programu.