UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Informacja o wykorzystaniu plików Cookies (ciasteczek)

Wykorzystujemy pliki Cookies (ciasteczka) aby zwiększyć komfort korzystania z naszych Witryn internetowych oraz poprawić jakość oferowanych przez nas usług.

Nowe ustawodawstwo unijne i znowelizowana ustawa Prawo telekomunikacyjne wprowadziły zasady dotyczące informowania użytkowników, w jaki sposób na stronach internetowych stosowane są pliki Cookies (ciasteczka).

Czym są pliki Cookies (ciasteczka)?

Plik Cookie (ciasteczko) to niewielki plik, zazwyczaj tekstowy, wysyłany za pośrednictwem Witryny do magazynu przeglądarki na twardym dysku Państwa komputera. Podstawowym celem technologii Cookies (ciasteczek) jest identyfikacja przeglądarki i komputera Użytkownika oraz zapamiętanie dodatkowych informacji na temat wizyty Użytkownika w Witrynie, wykonanych akcji, zdefiniowanych preferencji, itp. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić bardziej komfortową obsługę Witryny i dostosować zawartość oraz wygląd Witryny do Państwa preferencji.

Jakiego rodzaju pliki Cookies (ciasteczek) są wykorzystywane?

W witrynie stosowane są następujące rodzaje plików Cookies (ciasteczek):

Pliki Cookies (ciasteczka) sesji
Są to tymczasowe pliki Cookies (ciasteczka) pozostające w magazynie przeglądarki użytkownika do momentu opuszczenia Witryny. Zapewniają one identyfikację przeglądarki i komputera Użytkownika podczas przechodzenia pomiędzy poszczególnymi podstronami Witryny. Takie pliki Cookies (ciasteczka) są konieczne dla poprawnego działania niektórych mechanizmów Witryny. Zablokowanie Cookies (ciasteczek) sesji może spowodować, że nie będą Państwo w stanie korzystać z całej funkcjonalności witryny.

Pliki Cookies (ciasteczka) trwałe
Są wykorzystywane w celu zapamiętania wcześniejszych wizyt i akcji wykonanych przez Użytkownika w Witrynie (np. spersonalizowanie nawigacji, zapamiętanie wybranych przez użytkownika preferencji, itp.). Pliki Cookies (ciasteczka) tego rodzaju pozostają w magazynie przeglądarki Użytkownika również po opuszczeniu Witryny. Maksymalny okres przechowywania Cookies (ciasteczka) jest definiowany przez Witrynę zależnie od przeznaczenia, okres ten może być skrócony za pośrednictwem ustawień Państwa przeglądarki internetowej. Pliki Cookies (ciasteczka) trwałe (do momentu ich usunięcia lub wygaśnięcia) pozwalają na przekazanie zapisanych informacji do serwera przy każdych odwiedzinach Witryny. 

Pliki Cookies (ciasteczka) podmiotów zewnętrznych

W niektórych przypadkach, mogą zostać wykorzystane usługi zewnętrznych Wydawców (np. w celu obsługi reklam, optymalizacji komunikacji, obsługi statystyk oglądalności). Zewnętrzni wydawcy korzystają w ten sam sposób z plików Cookies (ciasteczek) aby zwiększyć skuteczność mierzenia oglądalności, skuteczność reklam.


Zgoda Użytkownika na otrzymywanie Cookies (ciasteczek)

Pliki Cookies (ciasteczek) są wykorzystywane w Witrynie za zgodą Użytkownika.

Zgoda może zostać wyrażona poprzez odpowiednią konfigurację ustawień oprogramowania zainstalowanego w urządzeniu wykorzystywanym przez Użytkownika, w szczególności przeglądarki internetowej, której Użytkownik używa do przeglądania Witryny.

Użytkownik może w dowolnym momencie cofnąć lub zmienić zakres wyrażonej wcześniej zgody na wykorzystywanie w Witrynie plików Cookies (ciasteczek) oraz zdecydować o ich usunięciu poprzez wprowadzenie określonych zmian w konfiguracji przeglądarki.

Zablokowanie otrzymywania i usunięcie plików Cookies (ciasteczek)

Jeżeli uważają Państwo, że obecność plików Cookies (ciasteczek) narusza Państwa prywatność, możecie w każdej chwili zablokować ich otrzymywanie oraz usunąć Cookies (ciasteczka) już zgromadzone w magazynie przeglądarki. Zmiany można dokonać dla konkretnej Witryny albo ogólnie dla wszystkich połączeń z Państwa przeglądarki.

Mozilla Firefox
W menu "Narzędzia" proszę wybrać "Opcje" i w nich zakładkę "Prywatność". Przeglądarka daje możliwość zaznaczenia, że nie chcecie być śledzeni w ogóle albo usunięcia pojedynczych ciasteczek poszczególnych witryn.

Microsoft Internet Explorer
W menu "Narzędzia" proszę wybrać "Opcje internetowe" i w nich zakładkę "Prywatność". Specjalnym suwakiem możecie regulować ogólny poziom prywatności albo przyciskiem "Witryny" zarządzać ustawieniami poszczególnych serwisów internetowych.

Google Chrome
W menu ukrytym pod trzema poziomymi kreseczkami w prawym górnym rogu przeglądarki proszę wybrać "Narzędzia", a potem "Wyczyść dane przeglądania...". Oprócz możliwości czyszczenia plików cookie, znajduje się tam link "Więcej informacji", który prowadzi do szczegółowego opisu funkcji prywatności przeglądarki.

Opera
Przyciskiem "Opera" w lewym górnym rogu otwórzcie menu i wybierzcie "Ustawienia" i dalej "Wyczyść historię przeglądania...". Oprócz możliwości skasowania już ustawionych plików cookie, jest tam też przycisk "Zarządzaj ciasteczkami..." prowadzący do bardziej zaawansowanych opcji dla poszczególnych witryn.

Apple Safari
W menu "Safari" proszę wybrać "Preferencje" i w nich zakładkę "Prywatność". Znajdują się w niej liczne opcje dotyczące plików cookie.

Inne przeglądarki
W ustawieniach przeglądarki należy odszukać ustawienia związane z prywatnością. W przypadku trudności ze znalezieniem odpowiedniej opcji sugerujemy zapoznanie się z dokumentacją przeglądarki na stronie internetowej jej producenta.

Telefony komórkowe, tablety, inne urządzenia mobilne
Każdy model urządzenia może tę funkcję obsługiwać w inny sposób. Zachęcamy do zapoznania się z opcjami prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Państwa urządzenia mobilnego lub zainstalowanej w nim przeglądarki.

.

Nasza Szkoła – PIT roczny

Fundacja „Nasza Szkoła”

ul. Sokołowska 172
08-119 Siedlce
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wejdź na stronę internetową
 
KRS: 0000147428
NIP: 821-23-11-045

Wychowanie oparte na wartościach ewangelicznych

 

Fundacja Nasza Szkoła w Siedlcach została powołana dla utworzenia i utrzymania niepublicznej, katolickiej szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Po kilku latach istnienia, w 2011 roku, dzięki zgromadzonym funduszom pochodzącym z darowizn i wpływów 1% Fundacja zrealizowała pierwszy etap celu swojej działalności.

KSPiG Siedlce z 1% w PIT

 

Zostały utworzone: Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Gimnazjum w Siedlcach (www.katolicka.szkola.pl). Fundacja zakupiła nieruchomość przy ulicy Sokołowskiej 172 w Siedlcach, w której od września 2011 r. funkcjonuje szkoła podstawowa i gimnazjum.

Kolejny etap rozbudowy, na który środki były gromadzone od 2013 r. to wybudowanie sali gimnastycznej na miarę współczesnej szkoły, jak również jej wyposażenie. 
Sala gimnastyczna w KSPiG Siedlce z 1% w PIT

 

Ponieważ naszym celem jest to, aby ta szkoła o wysokim poziomie nauczania, oferowanym przeważnie jedynie w najlepszych szkołach prywatnych, była dostępna dla wszystkich – także rodzin niezamożnych i wielodzietnych, Fundacja zapewnia finanse na bieżącą działalność szkoły.

W dalszych planach jest dobudowanie skrzydła zawierającego klasopracownie.

Katolickie LO im. Świętej rodziny w Siedlcach i PITyFundacja rozszerza również swoje działania na inne placówki. Od tego roku zbiera fundusze na dobudowanie skrzydła w siedleckim Liceum Katolickim. Jest to wyzwanie związane z reformą oświaty – konieczność pozyskania środków na rozbudowę liceum o pomieszczenia dla czwartego rocznika, co jest programem długofalowym. Trzeba robić to dziś, żeby nie ograniczać naboru do szkoły w najbliższych czterech latach.

Kolejnym celem Fundacji jest współfinansowanie budowy przedszkola katolickiego, które ma powstać w Siedlcach.

Są to programy wieloletnie, wymagające sporych nakładów, wprost niemożliwe do zrealizowania bez środków stanowiących 1% podatku jaki otrzymujemy przy rozliczaniu podatku PIT. 

 

Jaka jest i ma być "nasza" szkoła?

Wychodzimy z założenia, że pierwszym i niezastąpionym miejscem wychowania dziecka jest rodzina. Szkoła pomaga i towarzyszy rodzicom w realizacji tego zadania.

Chcemy, by Nasza Szkoła była wspólnotą nauczycieli i rodzin troszczących się o wychowanie i naukę dzieci.

Podstawowe walory szkoły:

 • Niewielka liczebność klas

  Klasa o liczebności do 16 uczniów umożliwia dobry kontakt nauczyciela ze wszystkimi uczniami.

 • Edukacja spersonalizowana

  Indywidualne podejście do ucznia jest kluczem dobrego modelu kształcenia.

 • Bezpieczna

  Niewielka szkoła daje rodzicom i uczniom gwarancję bezpieczeństwa.

 • Bezpłatna

  Brak czesnego udostępni szkołę każdej rodzinie.

 • Katolicka

  Szkoła katolicka gwarantuje stałość nauczania w zakresie poszanowania życia, moralności i szacunku dla drugiego człowieka.

 • Pro-ekologiczna

  Świat jako dzieło Boga–Stwórcy i środowisko życia jest godzien podziwu, szacunku i troski.

 • Nowoczesna

  Nowoczesna pracownia komputerowa zapewnia ciekawe zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne. Internetowy dzienniczek każdego ucznia oraz szkolna gazetka-forum zapewnia możliwość codziennych, obustronnych kontaktów rodziców i nauczycieli.

 • Wygodna

  Szkolny autobus przywożący dzieci z dalszych ulic do szkoły i odwożący do domu przyda się także do szkolnych wycieczek.

 • Bogaty wybór zajęć pozalekcyjnych

  Plastyka, muzyka, taniec, informatyka, sport, modelarstwo, elektronika i inne w zależności od potrzeb.

Nasza Szkoła to Szkoła z duszą!