Nasza Szkoła – PIT roczny

Fundacja Nasza Szkoła

ul. Sokołowska 172
08-119 Siedlce
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wejdź na stronę internetową
 
KRS: 0000147428
NIP: 821-23-11-045

Wychowanie oparte na wartościach ewangelicznych

Nasza misja

Naszym przesłaniem są słowa „Bóg – Honor – Ojczyzna”, które uważamy za fundamentalne w procesie rozwoju młodego pokolenia – a które jest naszą przyszłością. Wychodzimy z założenia, że szkoła zaraz po rodzinie jest miejscem, gdzie nasze dzieci powinny kształtować się zarówno pod kontem edukacyjnym, ale też duchowym.

Historia Fundacji Nasza Szkoła

Fundacja Nasza Szkoła w Siedlcach została powołana w 2002 roku w celu utworzenia i utrzymania niepublicznej, katolickiej szkoły podstawowej (wtedy jeszcze i gimnazjum).

W roku 2003 fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. Po kilku latach istnienia, w 2011 roku, dzięki zgromadzonym funduszom pochodzącym z darowizn i wpływów 1% Fundacja zrealizowała pierwszy etap celu swojej działalności.

KSPiG Siedlce z 1% w PIT

Zostały utworzone: Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i Katolickie Gimnazjum w Siedlcach.

Kolejnym krokiem, jaki został założony było dobudowanie pełnowymiarowej sali gimnastycznej do istniejącego już budynku szkoły, jak również jej wyposażenie. Cel ten zrealizowano w 2013 roku.
Sala gimnastyczna w KSPiG Siedlce z 1% w PIT

 W 2017 roku fundacja doposażyła także klaso–pracownie do zajęć techniki, gdzie dzieci mogą uczyć się gotowania, majsterkowania, a także projektowania i szycia oraz innych prac usprawniających umiejętności manualne uczniów.

Pracownie w KSPiG dzięki 1% z programu do rocznego rozliczenia PIT

Aktualnie trwa rozbudowa kolejnego skrzydła zgodnie z potrzebami rozwijającej się szkoły. W planach tej rozbudowy zaprojektowane są przestronne i odpowiednio wyposażone sale lekcyjne, w tym także windę, podjazdy, dużą aulę, szatnie dla uczniów i kaplicę.

Szkoła jest bezpłatna i choć ma status szkoły niepublicznej, to czesne za uczniów w całości pokrywa Fundacja Nasza Szkoła Siedlce.

Podstawowe walory szkoły:

 • Niewielka liczebność klas

  Klasa o liczebności do 20 uczniów umożliwia dobry kontakt nauczyciela ze wszystkimi uczniami.

 • Edukacja spersonalizowana

  Indywidualne podejście do ucznia jest kluczem dobrego modelu kształcenia.

 • Bezpieczna

  Niewielka szkoła daje rodzicom i uczniom gwarancję bezpieczeństwa.

 • Bezpłatna

  Brak czesnego udostępni szkołę każdej rodzinie.

 • Katolicka

  Szkoła katolicka gwarantuje stałość nauczania w zakresie poszanowania życia, moralności i szacunku dla drugiego człowieka.

 • Pro-ekologiczna

  Świat jako dzieło Boga–Stwórcy i środowisko życia jest godzien podziwu, szacunku i troski.

 • Nowoczesna

  Nowoczesna pracownia komputerowa zapewnia ciekawe zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne. Internetowy dzienniczek każdego ucznia oraz szkolna gazetka-forum zapewnia możliwość codziennych, obustronnych kontaktów rodziców i nauczycieli.

 • Wygodna

  Szkolny autobus przywożący dzieci z dalszych ulic do szkoły i odwożący do domu przyda się także do szkolnych wycieczek.

 • Bogaty wybór zajęć pozalekcyjnych

  Plastyka, muzyka, taniec, informatyka, sport, modelarstwo, elektronika i inne w zależności od potrzeb.

Wspieramy inne katolickie placówki oświatowe

Fundacja wspomaga także inne placówki. Zrealizowano wsparcie budowy Katolickiego Przedszkola przy parafii p.w. Bł. Męczenników Podlaskich w Siedlcach oraz w Białej Podlaskiej.

Fundacja wspierała także budowę nowej części dydaktycznej I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach. W planach jest także budowa sali gimnastycznej.

Liceum Katolickie w Siedlcach wspierane przez program do PITów rocznych

Wspieramy Działa Chrześcijańskie

Dodatkową formą realizacji założeń statutowych jest wsparcie dzieł chrześcijańskich. Fundacja od 2014 roku organizuje dla lokalnej społeczności Orszak Trzech Króli w Siedlcach.
Impreza ta, co roku gromadzi kilka tysięcy mieszkańców Siedlec i okolic, angażuje liczne grono osób tworzących siedlecki orszak, wolontariuszy, szkoły podstawowe, parafie, różne organizacje, firmy, a także darczyńców i sponsorów. Pokazuje to nam jak ważne i potrzebne są tego typu imprezy, które oprócz aspektu religijnego przyświecającego naszym działaniom, niosą także aspekt kulturowo-społeczny.

Siedlecki Orszak Trzech Króli dzięki programowi do rocznego PITa

Drugą sztandarową imprezą religijną jaką mamy zaszczyt współorganizować jest Koncert „Siedlce dla Jezusa”. Wydarzenie to odbywa się w święto Bożego Ciała jako kulminacja tej uroczystości, dlatego patronat honorowy na koncertem obejmuje Ks. Bpa. Kazimierz Gurda oraz Prezydent Miasta Siedlce. Po raz pierwszy koncert organizowany był w 2017 roku przez parafię p.w. Św. Jana Pawła II oraz parafię wspomagającą p.w. Ducha Świętego z Siedlec. Główną intencją było zawierzenie naszego miasta Jezusowi. Od roku 2018 do grona organizatorów dołącza się i nasza fundacja.

Koncert poruszył serca licznych uczestników, gdyż atmosfera tam panująca była przepełnimy śpiewem, uwielbieniem i modlitwą. Mamy nadzieję, że koncert „Siedlce dla Jezusa” będzie kontynuowany przede wszystkim na chwałę Bożą w kolejnych latach.

Siedlce dla Jezusa z programem do rocznych roliczeń podatku

Zobacz jak możesz nas wesprzeć

Fundacja Nasza Szkołą Siedlce jest też producentem programu PITy 2020 Asystent, dzięki któremu pozyskujemy 1% podatku dochodowego od osób fizycznych oraz wspieramy także wiele innych organizacji pożytku publicznego, do których należą m.in. Podlaskie Centrum Radiowe – wspierające nasze regionalne Radio Podlasie.
Wszystkie wspierane organizacje wymienione są na tej stronie w dziale poświęconym 1%.

Nasza Szkoła to Szkoła z duszą!