Dzieło Pomocy św. Ojca Pio – PIT roczny

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

ul. Loretańska 11
31-114 Kraków
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wejdź na stronę internetową
 
KRS: 0000217272
NIP: 676-22-81-650

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio istnieje po to, by każda osoba bezdomna mogła znaleźć lub odzyskać dom

Kim jesteśmy?

Jesteśmy po to, by w duchu chrześcijańskich wartości nieść pomoc osobom doświadczającym bezdomności oraz nią zagrożonym. W prawdzie, szacunku i zrozumieniu towarzyszymy i wspieramy na drodze budowania lepszej przyszłości. Nasze działania inspirowane są słowami Chrystusa: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili (Mt 25,40) oraz przykładem życia św. Ojca Pio.

Dzieło Pomocy św. O. Pio wspierane przez program do rozliczeń podatku.

Doświadczenie bezdomności

Bezdomność to wielki dramat człowieka pozostawionego samemu sobie... bo nie mieć domu to nie posiadać również wszystkiego, co na ten dom się składa: wody, prądu, a przede wszystkim bliskości drugiego człowieka. Dzięki wsparciu i otwartości Darczyńców w Dziele Pomocy św. Ojca Pio każdego roku udaje się odmienić wiele ludzkich historii na lepsze.

Dzieło Pomocy św. O. Pio wspierane przez program do rozliczeń podatku.

Pod opieką Dzieła znajduje się ponad 2000 potrzebujących. Z myślą o nich w 2010 i 2013 roku w Krakowie zostały otwarte dwa, specjalistyczne Centra Pomocy, w których osoby bezdomne mogą otrzymać wsparcie doraźne: zjeść ciepły posiłek, umyć się, skorzystać z pomocy medycznej, wyprać odzież, mogą także z fachowego wsparcia specjalistów: pracowników socjalnych, prawników, doradców zawodowych, terapeutów, kapłanów. Każdego dnia przez Centra Pomocy przewijają się setki osób. Wielu z nich traktuje to miejsce jak swój dom. Tu spotkali życzliwych ludzi, którzy wysłuchali, doradzili, pomogli rozwiązać problemy – te małe, codzienne i te duże, które zmuszają do pozostania „na ulicy”.

Dzieło Pomocy św. O. Pio wspierane przez program do rozliczeń podatku.

Dodatkowo Dzieło Pomocy św. Ojca Pio prowadzi 8 mieszkań wspieranych i chronionych, w których kilkadziesiąt osób bezdomnych na nowo uczy się prowadzenia domu. Dzięki tej wszechstronnej pomocy Dzieła wiele osób bezdomnych odzyskało samodzielność i powróciło do godnego, pełnego życia w społeczeństwie.

Każdego miesiąca w Centrach Dzieła Pomocy św. Ojca Pio:

475 konsultacji specjalistycznych
405 kg wydanej odzieży
412 kąpieli w łaźni
3360  posiłków w jadłodajni
1600 kg wypranej odzieży
250 wizyt lekarskich

 Twój 1% odmienia historie osób bez domu na lepsze!

Zobacz we mnie kogoś więcej niż tylko bezdomnego...