Razem – PIT roczny

Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem”

Pl. Opatrzności Bożej 20
43-300 Bielsko-Biała
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wejdź na stronę internetową
 
KRS: 0000114639
NIP: 547-101-34-99

Twórz razem z nami dom, gdzie gości radość i ciepło, gdzie każdy jest wartościowym człowiekiem, może żyć i się rozwijać.

Jesteśmy stowarzyszeniem założonym przez rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością. Od 1994 roku próbujemy oswoić to przerażające słowo, jakim jest upośledzenie umysłowe. Poprzez nasze działania terapeutyczne i szkoleniowe chcemy pokazać jak wartościowe i utalentowane osoby się za nim kryją, a największym osiągnięciem jest dla nas uśmiech i szczęście tych, dla których działamy.

Razem – Bielsko z programem PITy roczne IPSPrzez wszystkie te lata naszym głównym marzeniem było wybudowanie grupowego domu stałego pobytu dla osób z niepełnosprawnością, które znajdą w nim bezpieczną przystań, gwarancję godnego życia, jeśli zabraknie im opieki czy dachu nad głową po śmierci rodziców i opiekunów.

W tym celu w 2000 roku zakupiliśmy 85-cio arową działkę w Bestwinie k/Bielska-Białej. W 2013 udało się zakończyć budowę domu – pierwszego na Podbeskidziu Ośrodka Mieszkalno—Rehabilitacyjnego. Za patrona Ośrodka obraliśmy Św. Abpa Józefa Bilczewskiego, który otaczał ogromnym szacunkiem świat pracy, ludzi ubogich i cierpiących. Był człowiekiem ogromnej wiary i wrażliwości na problemy innych, całe jego życie było pełne wyrzeczeń i poświęcenia dla dzieci i młodzieży.

Rok 2014 poświęciliśmy na prace wykończeniowe i wyposażenie obiektu. Od czerwca 2015 roku w Ośrodku realizowany jest pobyt całodobowy dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz działania na rzecz podopiecznych stowarzyszenia i ich rodzin, obejmujące:

  • rehabilitację i fizjoterapię;
  • terapię m.in. w formie dogoterapii i zajęć terapeutycznych (np. muzykoterapii, arteterapii);
  • wsparcie psychologiczne;
  • warsztaty i zajęcia artystyczne, sportowe, rekreacyjne, animacyjne, edukacyjne i okołozawodowe (np. komputerowe, kulinarno-cukiernicze), samoobsługi, etc.;
  • imprezy o charakterze kulturalnym, sportowym, integracyjno-rekreacyjnym, jak "Spotkania noworoczne", "Majówki", "Kociołki Beskidzkie" i wiele innych;
  • spotkania integracyjne.

 Ponadto stowarzyszenie na rzecz swoich podopiecznych i ich rodzin organizuje wycieczki turystyczne i edukacyjno-kulturalne oraz wyjazdy/obozy integracyjne, sportowo-rekreacyjne, inne.

Razem – Bielsko z programem PITy roczne IPSNic z tego by się nie udało, gdyby nie Wasza pomoc!
Stań się cząstką naszego dzieła!

Przekazując nam 1% odpisu swojego podatku pomagasz realizować  marzenie o miejscu, gdzie niepełnosprawność nie jest przerażającą rzeczywistością. Tworzysz razem z nami dom, gdzie gości radość i ciepło, gdzie każdy jest wartościowym człowiekiem, może żyć i się rozwijać. Pomagasz nam w realizacji wielu innych działań wspierających środowisko osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin.

Razem – Bielsko z programem PITy roczne IPS

 

1% podatku za 2018 rok został wykorzystany na:
1. Doposażenie Ośrodka i jego działalność (całodobową opiekę świadczoną na rzecz jego mieszkańców oraz ich terapię, rehabilitację i wypełnienie czasu wolnego).
2. Bieżącą działalność stowarzyszenia tj. szereg działań obejmujących terapię i rehabilitację podopiecznych stowarzyszenia oraz wsparcie psychologiczne ich rodzin, a także organizację zajęć, warsztatów, wyjazdów, imprez i innych wydarzeń na rzecz rodzin zrzeszonych w stowarzyszeniu.
3. Rozpoczęcie prac budowalnych związanych z rozbudową Ośrodka o nową część. 

Cele zbiórki 1% podatku za 2019r. i nowe marzenia…

Część środków zebranych z 1% podatku zostanie przeznaczona na realizację kolejnej naszej inwestycji...
Otóż stowarzyszenie chcąc rozwijać swój potencjał i zakres wsparcia środowiska osób z niepełnosprawnością w 2019 roku rozpoczęło rozbudowę Ośrodka w Bestwinie. W nowej części zgodnie z planami powstaną m.in. nowoczesne gabinety fizjoterapii i rehabilitacji i duża sala wielofunkcyjna. Stowarzyszenie pragnie w niej uruchomić również kawiarenkę będącą miejscem zatrudnienia osób z niepełnosprawnością intelektualną i miejscem sprzedaży wyrobów tworzonych przez osoby z niepełnosprawnością w trakcie warsztatów terapeutycznych w pracowniach Ośrodka.
Co ważne nowa część będzie służyły nie tylko osobom z niepełnosprawnością i ich rodzinom ale również społeczności lokalnej.
PROJEKT JUŻ MAMY, MURY JUŻ NA UKOŃCZENIU... Teraz pozostaje nam zbierać środki na wykończenie i wyposażenie tego obiektu.