Razem – PIT roczny

Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem”

Pl. Opatrzności Bożej 20
43-300 Bielsko-Biała
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wejdź na stronę internetową
 
KRS: 0000114639
NIP: 547-101-34-99

Twórz razem z nami dom, gdzie gości radość i ciepło, gdzie każdy jest wartościowym człowiekiem, może żyć i się rozwijać.

Jesteśmy stowarzyszeniem założonym przez rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością. Od 1994 roku próbujemy oswoić to przerażające słowo, jakim jest upośledzenie umysłowe. Poprzez nasze działania terapeutyczne i szkoleniowe chcemy pokazać jak wartościowe i utalentowane osoby się za nim kryją, a największym osiągnięciem jest dla nas uśmiech i szczęście tych, dla których działamy.

Razem – Bielsko z programem PITy roczne IPSPrzez wszystkie te lata naszym głównym marzeniem było wybudowanie grupowego domu stałego pobytu dla osób z niepełnosprawnością, które znajdą w nim bezpieczną przystań, gwarancję godnego życia, jeśli zabraknie im opieki czy dachu nad głową po śmierci rodziców i opiekunów.

W tym celu w 2000 roku zakupiliśmy 85-cio arową działkę w Bestwinie k/Bielska-Białej. W 2013 udało się zakończyć budowę domu – pierwszego na Podbeskidziu Ośrodka Mieszkalno—Rehabilitacyjnego. Za patrona Ośrodka obraliśmy Św. Abpa Józefa Bilczewskiego, który otaczał ogromnym szacunkiem świat pracy, ludzi ubogich i cierpiących. Był człowiekiem ogromnej wiary i wrażliwości na problemy innych, całe jego życie było pełne wyrzeczeń i poświęcenia dla dzieci i młodzieży.

Rok 2014 poświęciliśmy na prace wykończeniowe i wyposażenie obiektu. Od czerwca 2015 roku w Ośrodku realizowany jest pobyt całodobowy dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz działania na rzecz podopiecznych stowarzyszenia i ich rodzin, obejmujące:

  • rehabilitację i fizjoterapię;
  • terapię m.in. w formie dogoterapii i zajęć terapeutycznych (np. muzykoterapii, arteterapii);
  • wsparcie psychologiczne;
  • warsztaty i zajęcia artystyczne, sportowe, rekreacyjne, animacyjne, edukacyjne i okołozawodowe (np. komputerowe, kulinarno-cukiernicze), samoobsługi, etc.;
  • imprezy o charakterze kulturalnym, sportowym, integracyjno-rekreacyjnym, jak "Spotkania noworoczne", "Majówki", "Kociołki Beskidzkie" i wiele innych;
  • spotkania integracyjne.

 Ponadto stowarzyszenie na rzecz swoich podopiecznych i ich rodzin organizuje wycieczki turystyczne i edukacyjno-kulturalne oraz wyjazdy/obozy integracyjne, sportowo-rekreacyjne, inne.

Razem – Bielsko z programem PITy roczne IPSNic z tego by się nie udało, gdyby nie Wasza pomoc!
Stań się cząstką naszego dzieła!

Przekazując nam 1% odpisu swojego podatku pomagasz realizować  marzenie o miejscu, gdzie niepełnosprawność nie jest przerażającą rzeczywistością. Tworzysz razem z nami dom, gdzie gości radość i ciepło, gdzie każdy jest wartościowym człowiekiem, może żyć i się rozwijać. Pomagasz nam w realizacji wielu innych działań wspierających środowisko osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin.

Razem – Bielsko z programem PITy roczne IPS

1% podatku za 2019 rok został wykorzystany na:
1. Doposażenie Ośrodka i jego działalność (całodobową opiekę świadczoną na rzecz jego mieszkańców oraz ich terapię, rehabilitację i wypełnienie czasu wolnego).
2. Bieżącą działalność stowarzyszenia tj. szereg działań obejmujących terapię i rehabilitację podopiecznych stowarzyszenia oraz wsparcie psychologiczne ich rodzin, a także organizację zajęć, warsztatów, wyjazdów, imprez i innych wydarzeń na rzecz rodzin zrzeszonych w stowarzyszeniu.
3. Rozpoczęcie prac budowalnych związanych z rozbudową Ośrodka o nową część. 

Cele zbiórki 1% podatku za 2020r.

1% pozyskany z rozliczeń PITów za 2020 rok chcielibyśmy wykorzystać podobnie do roku poprzedniego na działalność Ośrodka Mieszkalno–Rehabilitacyjnego oraz bieżącą działalność stowarzyszenia.
Ponadto część środków planujemy przeznaczyć na realizację następnych etapów realizacji naszej inwestycji, a tym samym kolejny krok do uruchomienia nowej części Ośrodka.
Otóż stowarzyszenie chcąc rozwijać swój potencjał i zakres wsparcia środowiska osób z niepełnosprawnością w 2019 roku rozpoczęło rozbudowę Ośrodka w Bestwinie. W nowej części zgodnie z planami powstaną m.in. nowoczesne gabinety fizjoterapii i rehabilitacji i duża sala wielofunkcyjna. Stowarzyszenie pragnie w niej uruchomić również kawiarenkę będącą miejscem zatrudnienia osób z niepełnosprawnością intelektualną i miejscem sprzedaży wyrobów tworzonych przez osoby z niepełnosprawnością w trakcie warsztatów terapeutycznych w pracowniach Ośrodka. Co ważne nowa część będzie służyła nie tylko osobom z niepełnosprawnością i ich rodzinom ale również społeczności lokalnej.

BUDOWA NOWEJ CZĘŚCI JUŻ NA UKOŃCZENIU... Teraz pozostaje nam zbierać środki na wykończenie i wyposażenie tego obiektu.

zdjęcie zbiorowe osób ze Stowarzyszenia RAZEM, wspieranego przez program PITy Warsztaty zajęciowe dzieki 1% i programowi PITy Rehabilitacja przez zajęcia ruchowe

Ośrodek mieszkalno – rehabilitacyjny Stow. RazemOśrodek mieszkalno – rehabilitacyjny Stow. Razem – widok z góry