Hospicjum Królowej Apostołów – PIT roczny

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów

ul. Grunwaldzka 13
72-010 Police
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wejdź na stronę internetową
 
KRS: 0000161200
NIP: 955-206-81-24

Opiekujemy się osobami w terminalnej fazie choroby nowotworowej

Przysięga Hipokratesa (fragment) „Będę stosował zabiegi lecznicze wedle mych możności i zdolności, ku pożytkowi chorych, broniąc ich od uszczerbku i krzywdy”.

Brat Roger z Taize „Kiedy łagodzimy udręki innych, spotykamy Jego, Chrystusa. Cokolwiek czynicie moim braciom najmniejszym, czynicie to mnie samemu”.

Stowarzyszenie powstało w 2003 r. z inicjatywy ks. Marka Kujawskiego ze Zgromadzenia Palotynów, twórcy ruchu hospicyjnego na Pomorzu Zachodnim. Pod koniec roku 2005 Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów uzyskało prawny status Organizacji Pożytku Publicznego.

Celem działania Stowarzyszenia jest niesienie medycznej i niemedycznej opieki nad osobami w terminalnej fazie choroby nowotworowej, oraz udzielanie wsparcia ich rodzinom w czasie odejścia najbliższej osoby i w okresie żałoby.

Hospicjum od 2006 roku bezpłatnie daje fachową pomoc w domu chorego. Do dyspozycji pacjenta i jego rodziny jest lekarz, pielęgniarka, psychoonkolog, fizjoterapeuta, pracownik socjalny oraz wolontariusze medyczni i niemedyczni. Wizyty są tak częste, jak jest to potrzebne, by ulżyć choremu w cierpieniu i pomóc rodzinie. Również wspomagamy specjalistycznym sprzętem medycznym, takim jak specjalne łóżka o zmiennych kątach nachylenia, koncentratory tlenu, materace przeciwodleżynowe, ssaki, pompy infuzyjne itp.

Rodzinie udzielana jest pomoc socjalna, przy zakupie leków i żywności – w uzasadnionych przypadkach.

Brak kontraktu z NFZ-em nie jest przeszkodą w niesieniu pomocy wszystkim zgłaszającym się.

Środki na prowadzenie działalności zdobywamy:

  • ze zbiórki 1% od podatku,
  • ze zbiórek do puszek,

Corocznie przystępujemy do gminnych konkursów na prowadzenie opieki hospicyjnej. Wspomagają nas dary indywidualnych ofiarodawców. Zapraszamy mieszkańców na coroczny festyn. Bawiąc się przybliżamy ideę wolontariatu hospicyjnego i pomnażamy nasze środki.

Staramy się by idea wolontariatu hospicyjnego była znana wszystkim, szczególnie dzieciom i młodzieży, dlatego współdziałamy z klasami wolontaryjnymi w polickich gimnazjach.

Organizowaliśmy konferencje naukowe z Uniwersytetem Szczecińskim, z niemieckimi hospicjami w Greifswaldzie, Pasewalku.

Nieustanny wzrost zachorowań na nowotwory stawia przed nami nowe wyzwania.Wizualizacja projektu hospicjum budowanego dzięki rozliczeniu rocznego PIT i 1%.


Aktualnym celem Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów jestzakończenie budowy hospicjum stacjonarnego dla dzieci i dorosłych, w Tanowie, w powiecie polickim niedaleko Szczecina.

Dzięki wsparciu wielu darczyńców, którzy przekazali na rzecz budowy naszego hospicjum 1% swojego podatku, inwestycja jest w fazie wykańczania i wyposażania w specjalistyczny sprzęt, łóżka dla chorych, meble oraz urządzanie kuchni.

Wczesną wiosną 2016 roku ruszyły prace budowlane nad fundamentami hospicjum. Jesienią osiągnęliśmy tzw. poziom zerowy. Z początkiem 2018 roku została powieszona wiecha na budynku. Do końca marca 2019 r. obiekt będzie gotowy na przyjęcie pierwszych podopiecznych.

Bez wsparcia obywatelskiego Stowarzyszenie nie udźwignie samodzielnieprzedsięwzięcia, dlatego prosimy o wsparcie.

Cel jest wielki, a dobroczynność – jak serce każdego z nas.

 Przekaż 1% swojego podatku Stowarzyszeniu Hospicjum Królowej Apostołów w Policach.