17 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
Poleć nas
Facebook

Program PITy IPS – format w pełni profesjonalnego programu

PITy2014 to program do rocznych rozliczeń podatku, który posłuży nam od początku stycznia do końca kwietnia 2015 r. do rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych jak i podatku ryczałtowego za rok 2014. Jest on owocem 17 lat zdobywania doświadczeń w tworzeniu programu do rozliczenia rocznego podatku od osób fizycznych – dochodowego i zryczałtowanego. Jak co roku program do rozliczenia się z fiskusem w 2015 r. zawiera druki PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 wraz z kompletem załączników.

Minione lata to czas stałego rozwoju cech programu. PITy… to format prawdziwie profesjonalnego programu, gdyż dzięki wielu udogodnieniom wbudowanym w program i rozwijanym w ciągu 16 lat rozliczanie pitów jest w nim proste.  To nie tylko udogodnienia w automatyzacji obliczeń, pilnowania kwot wynikających ze skali podatkowej czy limitów, stawek i wskaźników. To również wbudowany rozwinięty system pomocy kontekstowej, dostępny z poszczególnych pozycji formularzy, w których znajdują się (dotyczące tego właśnie pola) teksty urzędowych broszur, fragmenty ustaw podatkowych. Rozliczenia dochodów zagranicznych są w systemie pomocy kontekstowej opracowane jako rozbudowany temat, wraz z przykładami rozliczeń, tabelą stawek diet w poszczególnych państwach i podręczną tabelą umów z państwami o unikaniu podwójnego opodatkowania. Wszyscy robiący w programie roczne rozliczenia ryczałtu znajdą w PIT-28 broszurę z objaśnieniami, jakiej od wielu już lat Ministerstwo Finansów nie przygotowuje.

Program może wczytać wszystkie dane podatnika z programów z lat poprzednich, co eliminuje ryzyko powstania błędów przy wpisywaniu np. numerów identyfikatorów podatkowych lub zwykłych literówek w danych, które już raz były wpisane do komputera i sprawdzone.

Wyposażony jest w szereg udogodnień do podstawiania tekstów stałych, samouzupełniający się słownik, sumatory w polach do zapisu sumowanych składników kwot, możliwość tworzenia notatek. Warto uruchomić odsyłacz na planszy startowej programu "Czy wiesz, że…" chcąc wykorzystać wbudowane w PITy narzędzia usprawniające roczne rozliczenia z fiskusem.

Do połowy stycznia (zazwyczaj) program wyposażany jest w możliwość nadruku wcelowanego na oryginalne druki pobrane z Urzędu Skarbowego. Traci to jednak z roku na rok na znaczeniu wobec możliwości zdalnego, elektronicznego złożenia rocznego zeznania podatkowego do systemu e-Deklaracje.

Na stronie Producenta można znaleźć szczegółowe informacje techniczne o sposobie działania programu, uzyskać pomoc techniczną lub skorzystać z forum użytkowników programu PITy…

 

Komu przekażesz swój 1% w tym roku?

Copyright 2011-2015 © pity.pl