17 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
Poleć nas
Facebook

Producent Programu

Producentem programu w którym rozliczamy nasze podatki jest Przedsiębiorstwo Informatyczne IPS, które założył w Bydgoszczy 15.10.1994 roku pan Marcin Konopka.
Pod koniec 1995 r. powstał zalążek programu BIURO RACHUNKOWE, który zawierał deklaracje VAT-7, PIT-5 i PIT-4., Na początku 1996 r. powstały pierwsze zeznania roczne PIT, a po nich PIT-11. W ten sposób otwarta została nowa karta działalności firmy, w tamtych latach całkowicie pionierska - formularze elektroniczne. Powstał pierwszy w Polsce program do wypełniania druków stosowanych w Urzędach Skarbowych, służący do przetwarzania i kontroli wpisywanych w formularz danych, umożliwiających wcelowany nadruk na podkładzie pobranym z urzędu (takie były wówczas wymagania).
Początkowo było to narzędzie dla firm obsługujących podatnika biur rachunkowych – program BIURO IPS, dla własnej obsługi dokumentowej przedsiębiorstwa – FORMULARZE IPS, czy wreszcie szerzej, bo również przez Internet, dostępny od 1997 r. program PITy... pomyślany jako bezpłatna pomoc w indywidualnym rozliczeniu PIT rocznych.
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowania zgłaszane przez użytkowników programów w kolejnych latach opracowywane były formularze innych urzędów jak GUS, w 1998 roku kolorowych ZUS, a później kolejnych instytucji.
Jednocześnie intensywnie doskonalone i wyposażane w nowe funkcje były programy do zastosowań profesjonalnych.
W roku 2000 powstał program DRUKI IPS dla indywidualnych użytkowników, w tym drobnych przedsiębiorców, umożliwiający bezpłatne korzystanie również z innych formularzy - poza PITami rocznymi, początkując rodzinę programów o tej nazwie. Następnym był DRUKI IPS Ex odpłatny, ponieważ przeznaczony dla kilkuosobowych przedsiębiorstw wypełniających różne druki w ramach własnej działalności.

Możliwości tych programów zestawione są w tabeli na stronie IPS.

Tych kilka lat intensywnego rozwoju umożliwiło wejście w XXI wiek z wysokiej jakości paletą programów do wypełniania formularzy, pogrupowanych w 16 głównych kategorii.
Wypełnionych danymi pól nie trzeba już koniecznie nadrukowywać na pochodzące z urzędów i instytucji formatki, czy - jak to stało się w kolejnym etapie - drukować w całości, gdyż coraz więcej wyposażonych jest w możliwość składania formularzy drogą elektroniczną.

Wypełnianie wszelkich formularzy urzędowych to - można powiedzieć - „specjalność zakładu”. Oprogramowania pomocnicze związane z tą specjalnością umożliwia przygotowanie seryjnych wydruków z własnych baz danych lub podłączenie modułów poszczególnych druków do programów innych firm. Są to komponenty pod technicznymi nazwami STERFORM, WYDRFORM, DRUKFORM, o których można dowiedzieć się więcej na stronie IPS.

Komu przekażesz swój 1% w tym roku?

Copyright 2011-2015 © pity.pl