19 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
Poleć nas
Facebook

Asystent PIT

Przedstawiamy program własnej tj. Fundacji Nasza Szkoła produkcji. Aktualnie jest on w wersji testowej – beta. Powstał dzięki współpracy kilku podmiotów, co łatwo będzie zauważyć na stronie powitalnej programu. Ma on zastąpić w ciągu najbliższych lat PITy roczne w rozliczeniu indywidualnych podatków, ponieważ formularze można nie tylko wypełniać bezpośrednio w formularzach tak jak w „PITach IPS”, ale podać dane do rozliczenia podatku w części ASYSTENT, który zajmie się doborem właściwego druku i jego wypełnieniem danymi. Bazą prowadzenia rozliczeń jest ten sam „silnik obliczeniowy” co w programie PITy roczne IPS.

Przez wielu użytkowników indywidualnych odejście od rubryk formularza jest oceniane jako znacznie mniej stresujące w procesie wypełniania PIT. Podobnie podanie tytułu różnych odliczeń, doliczeń, źródeł przychodu powoduje automatycznie dobór załączników czy samego formularza głównego. Jednym kliknięciem można również zmienić rodzaj rozliczenia małżonków – razem czy osobno, ponieważ program przedstawi rozliczenie dla obu wariantów. Wystarczy wskazać programowi swoją decyzję.

Aktualnie program przeznaczony jest dla systemu Windows w wersjach XP, 7, 8 i 10, ale w następnych edycjach planowane jest rozszerzenie wersji dla innych systemów - Max OSX, iOS i Android.

Wymiana doświadczeń i zgłaszanie uwag o funkcjonowaniu programu możliwe jest na FORUM Asystenta.

Uwagi o działaniu programu można zgłaszać Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przekazując program do użytku liczymy na wsparcie Organizacji Pożytku Publicznego poprzez przekazanie 1% należnego podatku.

Strona www, materiał promocyjny ani programy tutaj prezentowane nie są finansowane z 1% podatku.

Komu przekażesz swój 1% w tym roku?

2011-2017 © pity.pl